top of page

הרצאות

מפגש הסברה והשראה לנערות 

 Young ProAging#

אג'נדת פרו אייג'ינג מציעה השקפת עולם אלטרנטיבית שמטרתה להראות לנערות שיש להן את האפשרות להתנגד ללחץ האנטי אייג'ינג ולאפשר לעצמן ולאחרות לקבל את ההתבגרות הטבעית בלי לצאת למלחמה נגדה.

הידעת? "טיפולים אסתטיים" מתחילים כבר מגיל 20 ואף פחות מכך.

בשנים האחרונות חל זינוק חד בהיקף הצעירות המבצעות "טיפולים" פולשניים במטרה לנפח שפתיים או למלא קמט בלתי נראה, כדי ליישר קו עם אידאל יופי שלעולם לא יושג.
 

קחו 9.23 דקות מזמנכן וצפו בכתבה המטלטלת

 • אז איך קרה שיש גידול מטורף בטיפולים האסתטיים, שהפכו לטרנד אצל נערות צעירות שגילן הולך ויורד? 
   

 • מה צריך וניתן לעשות כדי לסייע לנערות להבין מי משפיע וגורם לחוסר שביעות רצון מפניהן וגופן, מה האינטרס ומי מרוויח מזה?
   

 • האם יש לנו פריבילגיה לשבת בשקט לשתוק לנוכח הלחץ של תעשיית האנטי אייג'ינג המחנכת את הנערות מגיל מאד צעיר לחוסר סיפוק תמידי מהמראה שלהן, הגורם לדימוי גוף נמוך ורצון עז לתקן את עצמן כדי להתאים לאידאל היופי הבלתי אפשרי?

 

פרו אייג'ינג יאנג זו שיטה שפותחה כדי לענות על השאלות הללו וכדי לסייע להעלאת מודעות אצל נערות בגיל שבו הן מתחילות להיות חשופות ללחץ האנטי אייג'ינג. מטרת השיטה היא למנוע או לעכב ככל שניתן את ההשפעה של תעשיית האנטי אייג'ינג על הנערות, באמצעות הסברה ועידוד שיח בנושא.

 

נעים מאד, אני סמדר גנזי.

נולדתי וגדלתי בקרית מוצקין, למדתי הוראה, פרצתי כמטאור בשמי הדוגמנות בשנות השמונים ואני חיה את עולם האופנה והיופי מבפנים כבר עשרות שנים, כמפיקת תצוגות אופנה מובילה המביימת דוגמניות וסלביות מפורסמות, מנטורית ומורה לדוגמניות צעירות.


נקודת המפנה המשמעותית בחיי התרחשה לפני כשלוש שנים כשהתאשפזתי בבית חולים עם חום גבוה שלא ירד במשך כמה ימים. הסיבה לא הייתה וירוס וגם לא שפעת קשה, אלא ניתוח "אסתטי" שהשתבש והעמיד אותי בסכנת חיים.

 

ושם במיטה, עם מחט אינפוזיה בווריד וכמויות אדירות של אנטיביוטיקה התחלתי לחשוב.

זו היתה הפעם הראשונה בחיי שהתחלתי להבין שלא הייתי רק דוגמנית מצליחה, נערצת ונחשקת, אלא גם קורבן של תעשיית האופנה והיופי.

בפעם הראשונה בחיי התעוררתי אל האמת ולא יכולתי שלא להסתכל לה בעיניים.

 

היום שמתי לי כמטרה להעלות מודעות אצל נערות ונשים צעירות ולעודד חשיבה ביקורתית מתוך הבנה שאם הנערות יקבלו מידע מהיכן הגיע הלחץ לתקן ולשפץ את עצמן, מה המקורות שלו, מי המרוויחים הגדולים מהשיפוצים של פניהן וגופן, מי המפסידות ומה הן מפסידות -  קיים סיכוי גבוה שההשפעה של המדיה, המגזינים, הרשתות החברתיות ותעשיית ה"רפואה האסתטית" על הנערות - תקטן.


 

במפגש מרתק בן כשעה וחצי:

 

 • אגלה את הסודות הקטנים והמעניינים של התעשייה ומה הייתה הדרך שהביאה אותי עד הלום - לייעוד שלי כמקדמת אג'נדת פרו אייג'ינג.
   

 • אתן מידע אמין באשר למושכים בחוטי תעשיית האנטי אייג'ינג וחשיפת האינטרסים הנסתרים שלהם,
  כי ידע זה כוח!

   

 • אחשוף את הדרך שבה בעלי האינטרסים משפיעים עלינו בצורה סמויה, להאמין שאנחנו צריכות להתאים את עצמנו לאידאל היופי, לכוכבות הוליוודיות ולמשפיעניות רשת.
   

 • אמליץ על חשיבה עצמאית ביקורתית - עבור מי אני חושבת או חולמת לבצע פרוצדורות פולשניות כגון הזרקת חומצה היאלרונית כדי לעבות את השפתיים? עבור המבט שלי על עצמי? עבור המבט של חברות עלי? כי כל החברות שלי עושות? עבור המבט של בנים עלי? אעודד לשאול שאלות משמעותיות ולנסות לתת עליהן תשובות – כל אחת לעצמה.
   

 • אדבר על העלויות הגבוהות והנזקים העתידיים שעשויים להיווצר אחרי "טיפולים אסתטיים".
   

 • אעניק את עשרת הכלים המעשיים להתבגרות מתוך קבלה עצמית בעידן של עידוד מתמיד לשנאה עצמית ותביעה בלתי פוסקת לשינוי ושיפור היופי הטבעי שלנו.

סמדר גנזי הייתה אחת הדוגמניות המצליחות בארץ בשנות ה-80, כיום במאית תצוגות אופנה מובילה ומנטורית לדוגמניות.
מייסדת ומובילת אג'נדת פרו אייג'ינג בישראל ושיטת Young_ProAging# לחיזוק והעצמת נערות.

מורה לחינוך גופני בעלת תואר ראשון B.ed בחינוך גופני וספורט מהמכללה האקדמית בוינגייט.

להזמנת הרצאה השאירי פרטים ואחזור אליך

תודה! נדבר בקרוב :)

להזמנת הרצאה
bottom of page